Dzień Książki i Praw Autorskich

Z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły bibliotekę szkolną. Zajęcia dotyczyły książki „Kolorowy Potwór” Anny Llenas. Jest to dosyć nietypowa książka, ponieważ zawiera ilustracje typu pop-up. Wprowadza w świat emocji poprzez postać Kolorowego Potwora. Dzieci po wysłuchaniu opowieści o poszczególnych emocjach wykonywały pracę plastyczną obrazującą postać z książki. Następnie przyporządkowywały kolor emocji do postaci, próbowały zapamiętać graficzne przedstawienie konkretnego wyrazu oznaczające daną emocję. Pamiętajmy! Każda emocja jest potrzebna i ważna! 24 kwietnia 2024 r. Działanie odbyło się w ramach konkursu dla bibliotek „Kolorowy Potwór. Emocje w bibliotece” Wydawnictwa Mamania.