Barwy Wspólne – Poczuj Polskę

Dnia 22.03.2024 r. uczniowie klasy 3b oraz biblioteka szkolna kontynuowali działania w ramach projektu edukacyjnego Barwy Wspólne – Poczuj Polskę, którego inicjatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Podczas dzisiejszych zajęć uczniowie poznali tradycyjną metodę suszenia śliwki zwanej suską sechlońską, wysłuchali fragmentu przepisów na kompot z książki „Kucharz doskonały”z 1786 roku, przenieśli się na dwór króla Stanisława Augusta, gdzie na zakończenie „obiadów czwartkowych” podawano suszoną śliwkę. Część praktyczna rozpoczęła się od degustacji suski sechlońskiej, suszonych owoców oraz przetworów. Podsumowaniem zajęć było wspólne przygotowywanie i degustacja kompotu. W tym działaniu, poprzez zmysł smaku, przyglądaliśmy się sezonowości przyrody, kulturze Polski oraz lokalnym produktom i zwyczajom.

#projektykulturalne #BarwyWspólne