Close this search box.

Akcja czytelnicza biblioteki szkolnej.

AKCJA CZYTELNICZA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

W środę, 12 kwietnia 2023r. wolontariusze z klasy 8e, pod opieką nauczyciela biblioteki szkolnej – p. M. Morawskiej, odwiedzili najstarsze oddziały Przedszkola nr 5 . Ósmoklasiści przeczytali dzieciom opowiadanie Beaty Ostrowickiej, pt.: Numer 112”, zaczerpnięte z książki „Biblioterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych”, zakupionej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Przedszkolaki z wielką uwagą wysłuchały opowiadania czytanego z podziałem na role i aktywnie uczestniczyły w rozmowie na temat tekstu i numerów alarmowych. Na zakończenie spotkania, dla utrwalenia wiedzy, dzieci nauczyły się piosenki o numerze alarmowym 112 oraz otrzymały kolorowanki z tym numerem. Przeprowadzona akcja czytelnicza została bardzo dobrze przyjęta przez przedszkolaków. Wśród nich, z racji położenia placówki – z pewnością jest wielu przyszłych uczniów SP2 i czytelników naszej biblioteki.