„Wyjść z domu dla ślimaka to jest rzecz niebyłe jaka”

27 stycznia w naszej szkoły odbyły się mobilne warsztaty przyrodniczo – muzealne dla uczniów klas szóstych. Hasłem przewodnim było „Wyjść z domu dla ślimaka to jest rzecz niebyłe jaka”. Pod czujnym okiem p. Dominiki Szymkowiak z Instytutu Zoologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie szóstoklasiści poznawali gatunki ślimaków występujących w Polsce. Mieli okazję zobaczyć żywe okazy […]

Książki dla dzieci ukraińskich w Bibliotece szkolnej!

Uwaga! Książki dla dzieci ukraińskich w Bibliotece szkolnej! Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Biblioteka szkolna nawiązała współpracę z Fundacją Powszechnego Czytania i Fundacją Edukacja dla Demokracji, w celu wzbogacenia księgozbioru o literaturę ukraińską przeznaczoną dla dzieci i młodzieży. Wśród 79 książek znalazły się pozycje popularnonaukowe, broszurowe oraz beletrystyka.