SZKOLNY KONKURS PIOSENKI O ZDROWIU

Termin:  18. 04. 2023 r.

1. Cele konkursu:
  1. Zainteresowanie dzieci, młodzieży i ich opiekunów tematyką zdrowia;
  2. Zainspirowanie uczestników do poszukiwania treści prozdrowotnych i nowych form wyrazu;
  3. Aktywizacja środowiska szkolnego w zakresie działań prozdrowotnych.
  1. Zakres tematyczny:

Tematyka piosenek dotyczy szeroko rozumianego zdrowia, a w szczególności: zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania, profilaktyki uzależnień, profilaktyki chorób, higieny osobistej, bezpieczeństwa wypoczynku, ekologii.

Treści zawarte w piosenkach powinny mieć pozytywne przesłanie i edukować, jak unikać zagrożeń poprzez podejmowanie zachowań sprzyjających zdrowiu.

III. Uczestnicy konkursu:

I kategoria wiekowa- uczniowie klas IV – V

II kategoria wiekowa- uczniowie klas VI – VIII

1. Warunki uczestnictwa w konkursie:
  1. Każdy uczestnik/ zespół przygotowuje jeden utwór muzyczny o tematyce zgodnej z punktem II Regulminu, nie przekraczający 5 minut.
  2. Tekst utworu  musi być własny i po raz pierwszy wykonywany na konkursie. Podkład muzyczny może być własny lub zapożyczony tylko z jednego utworu ( z podaniem nazwiska autora), muzyka ta będzie wykorzystana tylko na potrzeby konkursu.
  3. Rywalizacja konkursowa odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:

I kategoria wiekowa- uczniowie klas IV – V,

II kategoria wiekowa- uczniowie klas VI – VIII.

1. Osoby występujące na scenie ( wokaliści . tancerze, muzycy) muszą należeć do tej samej kategorii wiekowej i zamykać się w grupie 10 osób.
  2. Uczestnik konkursu jest zobowiązany dostarczyć organizatorowi podkład muzyczny na nośniku USB w dniu konkursu.
  3. Zgłoszenia do konkursu przyjmują koordynatorzy konkursu: p. Magdalena Wyrczyńska – I kategoria wiekowa, p. Łukasz Zacieski- II kategoria wiekowa.Zgłoszenia można przesyłać przez dziennik elektroniczny do dnia 12 kwietnia.

1. Kryteria oceny

Komisja konkursowa dokonuje oceny utworów według  następujących kryteriów:

• treści prozdrowotne- skala ocen 0 – 7 pkt.
  • umiejętności wokalne- skala ocen 0 – 5 pkt.
  • walory artystyczne- skala ocen 0 – 3 pkt.
  1. Zasady nagradzania

Komisja przyznaje trzy miejsca w każdej kategorii. Dopuszcza się możliwość przyznania dodatkowych nagród i wyróżnień w miarę potrzeby.