Spotkanie literackie z Yvette Żółtowską – Darską w bibliotece szkolnej.

Gdy podczas rozmów pojawia się piłka nożna bądź słowo futbol – budzą się w rozmówcach ogromne emocje. Mamy nadzieję, że wizyta autorki książek o piłkarzach również rozbudzi w naszych uczniach wiele pytań, a może nawet zainspiruje do odkrycia w sobie pasji nie tylko związanej z piłką nożną. A teraz zapraszamy do krótkiej notki o naszym literackim gościu. Yvette Żółtowska-Darska ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Zanim została pisarką, pracowała jako redaktorka naczelna stacji TVN Style. Zainicjowała powstanie kultowych programów tej stacji: „Magiel towarzyski”, „Pani Gadżet” i „Wiem, co jem” oraz polskie licencje „Trinny i Susannah ubierają Polskę” i „Perfekcyjna Pani Domu”. Zainspirowana pasją syna do piłki nożnej, postanowiła napisać serię książek dla dzieci o ich piłkarskich idolach.

Dnia 16 marca 2023 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie literackie z Yvette Żółtowską – Darską, autorką książek o futbolu i słynnych piłkarzach. Mieliśmy też w naszej bibliotece gości, Panią Dyrektor Bożenę Kaliściak z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Płońsku oraz Panią Renatę Krawczyk Dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Sochocinie. Pisarka podczas spotkania opowiedziała o piłkarzach, którzy nie zawsze byli sławni i bogaci. Ale mieli wielki talent i pasję, A gdy już była sława i pieniądze czasami wystarczyło jedno wydarzenie, zła decyzja przekreślające rozwój kariery bądź drogę do zagrania podczas mistrzostw. W takim momencie życia piłkarzowi zostaje tylko wytrwałość i ciężka praca. Nasi uczniowie też zostali „sprawdzeni” z wiedzy o klubach piłkarskich i ich zawodnikach. Co się okazało – wiedza i zaangażowanie naszych uczniów w świat piłki nożnej jest imponująca. Dzieci jednym głosem udzielały odpowiedzi. Podczas spotkania nasi uczniowie wraz z autorką nagrali krótki film do Wojtka Szczęsnego, a mianowicie prośbę o wyrażenie zgody na kolejną książkę autorstwa właśnie Pani Yvette Żółtowskiej – Darskiej. Ogromną niespodzianką dla uczniów była możliwość otrzymania plakatu, naklejki z autografem. Niektórzy uczniowie skusili się również na autograf w książce. To było niezwykle ciekawe i inspirujące spotkanie literackie. I pamiętajmy! Każdy ma jakiś talent, tylko to my decydujemy co dalej zrobimy z naszymi zdolnościami i pasjami. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizacji programu Ratownicy Czytelnictwa.

Do wakacji zostało

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Skip to content