Ogólnopolski konkurs czytelniczy „Za-chwyceni książką”

BIBLIOTEKA SZKOLNA SP2

zaprasza wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. W. Jędrzejewicza w Płońsku do udziału

w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym „Za-chwyceni książką”.

Czy zachwyciła Cię ostatnio jakaś książka? Zachwyć i nas! I chwyć książki z Księgarni Tuliszków! Stwórz dzieło: wiersz, opowiadanie, utwór muzyczny, komiks, pracę plastyczną na temat Twojej ulubionej książki.

Wymagania: Uczestnik konkursu musi wykazać się swoim talentem w trzech poniższych kategoriach do wyboru:

1. Praca plastyczna – wykonana dowolną techniką, w dowolnym formacie (do zeskanowania lub sfotografowania),

2. Utwór muzyczny – oryginalny, stworzony od podstaw tekst i muzyka, praca zapisana w formie pliku filmowego lub dźwiękowego (w formacie avi, mp4, mp3),

3. Wiersz lub opowiadanie – oryginalny, stworzony od podstaw tekst, o objętości maksymalnie 3600 znaków ze spacjami (w formie pliku doc). Organizatorem konkursu jest Księgarnia i Hurtownia Taniej Książki TULISZKÓW.

Regulamin na: https://ksiegarnia-tuliszkow.pl/ogolnopolski-konkurs-czytelniczy-dla-uczniow

Prace konkursowe należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 19 kwietnia 2023r. Najlepsze prace konkursowe zostaną opublikowane na szkolnym Facebook i przesłane do organizatora w formie pliku audio, audio video, pliku graficznego. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 12.05.2023 r. poprzez podanie listy osób i szkół nagrodzonych w poszczególnych kategoriach na stronie internetowej oraz na profilu facebookowym organizatora. Do wygrania atrakcyjne vouchery na zakup książek w Księgarni Tuliszków! Komisja konkursowa wyłoni laureatów, którym zostaną przyznane nagrody.

Nagrodami są bony do wydania na dowolne książki z całej oferty sklepu internetowego www.ksiegarnia-tuliszkow.pl:

• w kategorii praca plastyczna: nagroda dla placówki, którą reprezentuje uczestnik – bon o wartości 500 zł oraz nagroda indywidualna dla ucznia – autora pracy – bon o wartości 300 zł,

• w kategorii utwór muzyczny: nagroda dla placówki, którą reprezentuje uczestnik – bon o wartości 500 zł oraz nagroda indywidualna dla ucznia – autora pracy – bon o wartości 300 zł,

• w kategorii wiersz lub opowiadanie: nagroda dla placówki, którą reprezentuje uczestnik – bon o wartości 500 zł oraz nagroda indywidualna dla ucznia – autora pracy – bon o wartości 300 zł.

Koordynator konkursu na terenie SP2 w Płońsku: Małgorzata Morawska