Nasza biblioteka sieje zainteresowania czytelnicze

Z okazji nadchodzącego Dnia Książki i Praw Autorskich biblioteka szkolna włączyła się do akcji pod nazwą „Siejemy Nasiona Czytelnictwa”. Działanie zostało ogłoszone przez Panią Iwonę Pietrzak-Płachtę, Nauczyciela roku 2022, bibliotekarkę Biblioteki Wypożyczalni Skrzydeł w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pliszczynie. Działanie ma na celu propagowanie czytelnictwa oraz poszukiwanie nietuzinkowego sposobu uruchamiania wyobraźni młodych umysłów. Gdy patrzymy na Kopciuszka, to z czym nam się kojarzy? Oczywiście ze skromnością i dobrocią. A więc zasiejmy nasionko Skromności i Dobroci. A może niech będzie jeszcze nasionko Odwaga i Mądrość, bo przecież postać Roszpunki doskonale wpisuje się w te dwa słowa. I niech wyrośnie nasionko pn. Ciekawość świata. Podróżujmy z „Nelą małą podróżniczką”. No właśnie… uruchom swoją wyobraźnię! I poczekaj na ziarenka „Zainteresowania czytelnicze” i „Miłość do książek” w szkolnej bibliotece.