„Dziel się uśmiechem”- ogólnopolski program edukacyjny

„Dziel się uśmiechem”

W kasie 1c i 1 d został zrealizowany ogólnopolski program edukacyjny „Dziel się uśmiechem” pod patronem PCK. Dzieci poznały budowę i rodzaje zębów oraz ich funkcje. Dowiedziały się, jak i dlaczego należy dbać o zęby oraz jakie są zagrożenia związane z brakiem dbałości o uzębienie. Podczas zajęć uczniowie uczestniczyli w pogadankach na temat zdrowia zębów, oglądali prezentację, wykonali pracę plastyczno- techniczne, np. modele szczęki z kartonu i plasteliny, czy plakaty na temat, jak dbać o zęby. Dostali też grafik mycia zębów, aby nabrać prawidłowych nawyków higieny jamy ustnej. Dzieci wiedzą, że zdrowe zęby są niezbędne do zachowania zdrowia całego organizmu, a ci, którzy mają zadbane zęby chętniej się uśmiechają i czują się pewniej w kontaktach z rówieśnikami. Tak więc… dbajmy o zęby!