„Biblioteka dobre miejsce dla człowieka”

Biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku zaprasza czytelników do udziału w Ogólnopolskim Programie „BIBLIOTEKA DOBRE MIEJSCE DLA CZŁOWIEKA”.

Nasza biblioteka szkolna przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu dla bibliotek – „BIBLIOTEKA DOBRE MIEJSCE DLA CZŁOWIEKA”, zainicjowanego przez Miesięcznik Nauczycieli Bibliotekarzy „Biblioteka w szkole”. Głównym celem programu jest promowanie czytelnictwa oraz bibliotek szkolnych. W ramach programu biblioteka zaprasza wszystkich czytelników do wstąpienia do KLUBU POŻERACZY KSIĄŻEK. W ciągu całego roku szkolnego, czytelnicy przystępujący do tego programu przeczytają pięć książek (spoza lektur obowiązkowych) i zrealizują dwa wyzwania związanych z czytaniem (do wyboru w bibliotece). Kolejne poziomy wtajemniczenia, członkowie klubu będą zdobywać na karcie Klubu Pożeraczy Książek , którą można odebrać w bibliotece. Po uzupełnieniu całej karty stempelkami biblioteki, czytelnik otrzyma Dyplom Pożeraczy Książek i nagrodę!

Koordynatorem programu na terenie naszej szkoły jest nauczyciel biblioteki szkolnej: Małgorzata Morawska.