Biblioteka szkolna- lekcja online

Biblioteka szkolna – lekcja online. Spotkanie z książką. Klub Młodego Programisty. Z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich uczniowie klasy 3 a uczestniczyli w lekcji on-line pn. „Spotkanie z książką”. Celem lekcji on-line było poznanie pracy pisarza i ilustratora książki. Dzieci na podstawie gry dydaktycznej Story Cubes tworzyły opowieści, wymyślały nowe zastosowania przedmiotów codziennego użytku. Podczas zajęć rysowały trzy kółka, z których powstał kosmita, sygnalizacja świetlna i wiele innych przedmiotów. Swoje pomysły prezentowały na czacie spotkania. Dzieci również tworzyły scenkę zachęcającą do przeczytania książki. Prowadząca spotkanie zaprezentowała program Scratch, który może posłużyć do projektowania aktywnych ilustracji do książki. Lekcja on-line bardzo podobała się uczniom, ponieważ w sposób nietypowy i aktywny mogły pracować wokół tematu związanego z książką i ulubionymi lekturami szkolnymi.