Akcja czytelnicza biblioteki szkolnej

Dnia 26 kwietnia 2023 roku odbyło się czwarte już spotkanie naszych wolontariuszy z przedszkolakami, które przygotowała biblioteka szkolna w ramach ratowników czytelnictwa. Tym razem wolontariusze odwiedzili nasz oddział przedszkolny. Wcześniej, wolontariusze byli także w przedszkolu nr 5, gdzie odbyły się dwa spotkania oraz w przedszkolu nr 2 w Płońsku. Ogółem z akcji skorzystało 114 przedszkolaków. Ósmoklasiści przeczytali dzieciom opowiadanie Beaty Ostrowickiej, pt.: Numer 112”, zaczerpnięte z książki „Biblioterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych”, zakupionej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Przedszkolaki z wielką uwagą wysłuchały opowiadania czytanego z podziałem na role i aktywnie uczestniczyły w rozmowie na temat tekstu i numerów alarmowych. Na zakończenie spotkania, dla utrwalenia wiedzy, dzieci nauczyły się piosenki o numerze alarmowym 112 oraz otrzymały kolorowanki z tym numerem. Przeprowadzona akcja czytelnicza została bardzo dobrze przyjęta przez przedszkolaków i ich opiekunów.