Internetowy Kalendarz Adwentowy

Internetowy Kalendarz Adwentowy cieszył się ogromnym zainteresowaniem w bibliotece szkolnej, dlatego powstał pomysł na kalendarz do pobrania. Drodzy Uczniowie, po wydrukowaniu kalendarza, wykonujcie zadania i zbierajcie pieczątki w bibliotece szkolnej. Dla najbardziej wytrwałych przewidziane są mikołajowe niespodzianki. Serdecznie zapraszamy do bożonarodzeniowej zabawy! Kalendarz adwentowy SP2- do pobrania (klik)

”Świąteczne czary-mary, bożonarodzeniowe ozdoby”

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz zaangażowali się w pomoc potrzebującym. Przygotowali piękne prace na konkurs plastyczny, ”Świąteczne czary-mary, bożonarodzeniowe ozdoby”. Dochód z pokonkursowego kiermaszu zostanie przeznaczony na leczenie kolegi ze Szkoły Podstawowej w Radzyminku. Dziękujemy za udział i życzymy sukcesów w konkursie !!!

Pocztówki z Varny

Na uczniów klasy 7b i 8c czekała niespodzianka od zaprzyjaźnionej bułgarskiej szkoły w Varnie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat Morza Czarnego oraz tego jak dbać o dobro natury. Południowo-wschodni region Europy z pewnością warto zobaczyć. P.S. Dziękujemy za pocztówki!

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Biblioteka szkolna zaprasza nauczycieli do wypożyczania księgozbioru. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 biblioteka szkolna wzbogaciła księgozbiór o pozycje dedykowane dla pedagogów, wychowawców i nauczycieli przedmiotów.

Ratownicy Czytelnictwa

Szanowni Rodzice! W ramach programu #ratownicyczytelnictwa serdecznie zachęcamy do przesyłania zdjęć z Rodzinnego Czytania. Niech każda fotografia będzie dowodem na rodzinne spędzanie czasu z książką! Prosimy o przesyłanie zdjęć na adres: k.godlewska-sobotka@sp2plonsk.pl. Fotografie posłużą do stworzenia szkolnego kolażu Ratowników Czytelnictwa.

Świąteczna Zbiórka Żywności

Nasi wolontariusze z kl. 8c i 8d w piątek i sobotę zachęcali kupujących do pomocy dla najbardziej potrzebujących w ramach Świątecznej Zbiórki Żywności organizowanej przez Bank Żywności w Ciechanowie w partnerstwie z Fundacją Leśne Zacisze. Wielkie brawa dla nich Wszyscy chcemy, żeby te „Święta były godne, a nie głodne”.