sekretariat@sp2plonsk.pl (23) 662-20-28 lub (23) 662-87-66

Wolontariusze z Gruzji i Rumunii

Dnia 9 czerwca 2022r. naszą szkołę odwiedziły wolontariuszki z Fundacja Schumana- naszymi gośćmi były Julia Mezei z Rumunii oraz Khatia Martiashvili z Gruzji. Podczas dwugodzinnego spotkania uczniowie klas ósmych mieli możliwość poznać kulturę, tradycje i zwyczaje jakie panują w krajach wolontariuszek oraz porównać je z naszymi rodzimymi tradycjami. Każdy z uczestników miał możliwość przetestować swoją wiedzę na temat Rumunii i Gruzji oraz sprawdzić swoje umiejętności językowe ćwicząc wymowę słów w języku rumuńskim i gruzińskim.  Uczniowie również uzyskali wiedzę na temat Europejskiego Korpusu Solidarności, który jest szansą na poznanie Europy i bogactwa jej różnorodności, kontaktu z ludźmi z różnych państw, poznania ich zwyczajów i mentalności, a czasem zupełnie odmiennej kultury.

Skip to content