sekretariat@sp2plonsk.pl (23) 662-20-28 lub (23) 662-87-66

Światowy Dzień Zdrowia w SP2

7 kwietnia- Światowy Dzień Zdrowia w SP2 Święto pod hasłem „Nasza planeta, nasze zdrowie”. Uczniowie klas 5 wykonali „Talerze zdrowia” promując zdrową, zbilansowaną, codzienną dietę. Klasy 4,7 i 8 obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą „Zanieczyszczenia powietrza”, która koncentrowała się na wpływie klimatu na zdrowie ludzi oraz jakie działania należy podjąć, aby zatrzymać zmiany klimatyczne. Czwartoklasiści w twórczości plastycznej zaprezentowali skutki zanieczyszczeń, wypowiadali się również na temat zdrowego stylu życia, wykonali plany dnia. Uczniowie klas 8 dodatkowo rozwiązywali interaktywne eko-zadania, siódmoklasiści natomiast wzięli udział w klasowym turnieju wiedzy ekologicznej oraz przygotowali plakaty pt. „Odnawialne źródła energii”. Poruszane w dniu dzisiejszym tematy znalazły swoje odbicie na gazetce ściennej.

Skip to content