sekretariat@sp2plonsk.pl (23) 662-20-28 lub (23) 662-87-66

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Wkrótce – 21 lutego będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to przypomina nam, jak istotną rolę we wszystkich aspektach życia odgrywa język. Uczniowie naszej szkoły wiedzą, jak ważne jest rozwijanie kompetencji językowych, dbałość o kulturę słowa i poprawność językową, dlatego chętnie włączyli się w tę piękną inicjatywę. 4 lutego klasy 5 i 6 podjęły ortograficzne wyzwanie i przystąpiły do konkursowego dyktanda. 5 lutego uczniowie klas 7 rywalizowali w Turnieju Języka Polskiego. Zmaganiom towarzyszyły wielkie emocje. Bezkonkurencyjna okazała się 7g, która w szkolnym quizie wywalczyła wspaniałą nagrodę dla całej klasy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!! Turniejowe spotkanie było również doskonałą okazją do wyróżnienia grupy uczniów zaangażowanych w pracę na rzecz gazetki szkolnej. Opiekunowie „Prymuska” wręczyli przypinki z napisem: REDAKTOR GAZETKI SZKOLNEJ i podziękowali dzieciom za trud dziennikarski, odwagę wyrażania własnych myśli i prezentowanie swojej twórczości szerokiemu gronu odbiorców. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zostały także zorganizowane zajęcia dla dzieci z Przedszkola nr 2 w Płońsku. Nad całością działań czuwali nauczyciele poloniści.

Skip to content