sekretariat@sp2plonsk.pl (23) 662-20-28 lub (23) 662-87-66

Lekcja języka ojczystego w Przedszkolu nr 2 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Płońsku

Zbliżający się Międzynarodowy Dzień  Języka Ojczystego stał się doskonałą okazją do złożenia wizyty w Przedszkolu nr 2 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Płońsku.  Dzieci z grupy Mądre Sówki z radością wzięły udział w zajęciach zaproponowanych przez starszych kolegów z klasy 6f. Wysłuchały informacji o potrzebie szanowania mowy polskiej, poznały fragmenty utworu „Moje Bullerbyn” Barbary Gawryluk oraz książki „Koszmarny Karolek i prześwietne święta”, którą napisała Francesca Simon. Wszyscy rozwiązywali zagadki językowe, a nawet tańczyli i śpiewali. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Tę wyjątkową lekcję języka ojczystego szóstoklasistom pomogły przygotować Panie: Marzanna Chełmicka i Joanna Jędruszczak.

Skip to content