sekretariat@sp2plonsk.pl (23) 662-20-28 lub (23) 662-87-66

Gala konkursu „Henryki 2019”

Gala konkursu „Henryki 2019”

Jury Powiatowego Konkursu Literackiego „Henryki. Przez słowa do serca” doceniło talent twórczy uczennic naszej szkoły. Na uroczystą galę do I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku wybrały się 18 listopada 2019 r. ze swoją nauczycielką języka polskiego Marzanną Chełmicką. Dziewczyny zaprezentowały fragmenty tekstów własnego autorstwa, przenosząc słuchaczy w zbudowany ze słów świat emocji i wrażeń. Nagrodę w kategorii liryka otrzymała Weronika Raćkowska za wiersz pt. „Życie, mamo” zdobywając I miejsce, w kategorii epika II lokatę uzyskała Amelia Napiórkowska – autorka tekstu pt. „Inny”, III – Zuzanna Rapusta za tekst „Wiktoria znaczy zwycięstwo” oraz wyróżnienie Maria Archipienko za utwór „Po drugiej stronie lustra”.

Gratulujemy. Życzymy kolejnych literackich przygód!

 

Skip to content