sekretariat@sp2plonsk.pl (23) 662-20-28 lub (23) 662-87-66

Akcja „Śniadanie daje moc”

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Wzorem ubiegłych lat, także i w tym roku Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku przyłączyła się do akcji „Śniadanie daje moc”. 15 listopada uczniowie klas drugich wraz z nauczycielami i rodzicami przygotowali zdrowe i pyszne przekąski śniadaniowe dla swoich koleżanek i kolegów.  Na stołach pojawiły się kolorowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne, koktajle mleczne, jogurtowe desery, serowe szaszłyki i wiele, wiele innych zdrowych pyszności. Dużą atrakcją było spotkanie z panią dietetyk  Magdą Stefaniak. Pani dietetyk opowiedziała o prawidłowym odżywianiu oraz roli śniadania w codziennej diecie. Po interesującej prelekcji dzieci z apetytem przystąpiły do degustacji dań. Poczęstunek był prawdziwa frajdą i wywołał na twarzach uczniów promienny uśmiech. Takie śniadanie smakowało wyjątkowo.

Ten dzień okazał się ciekawą, edukacyjną i … smaczną przygodą.

Skip to content