sekretariat@sp2plonsk.pl (23) 662-20-28 lub (23) 662-87-66

Międzynarodowy Dzień Niewidomych

Z okazji Międzynarodowego Dnia Niewidomych, część uczniów naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w warsztatach (przygotowanych przez panie: A. Dłużniewską-Woźnicką i E. Sosnowską), których celem było pokazanie jak radzą sobie osoby niewidome i jak im pomagać. Uczniowie dowiedzieli się m.in. na czym polega pismo Brailla, jak ich niewidzący rówieśnicy grają w piłkę, czy bawią się układankami i dlaczego NIE WOLNO głaskać psa przewodnika.
Dzięki specjalnym symulatorom i opaskom mogli poczuć przez chwilę jak widzą osoby z uszkodzeniami wzroku i co sprawia im największe trudności.
Mamy nadzieję, że te doświadczenia pomogą dzieciom zauważać potrzeby osób z niepełnosprawnością, nauczą empatii i ułatwią właściwe pomaganie innym.

Skip to content